Jedna důležitá věc na závěr - téměř všechno, co jsem nosil na sobě, bylo na konci dne propocené a tudíž vlhké. Proto jsme se všichni převlékali před stavbou stanu a vařením do suchých teplých věcí a ty mokré jsem pověsil do rána na strom, aby vymrzly (mráz by měl trošku sušit). Ráno, po sbalení všeho a těsně před vyražením na cestu, jsem ze sebe shodil teplé suché věci a oblékl si ty zmrzlé. Během pár minut pochodu jsem ani pocítil, že předtím byly studené s krystalky ledu. Prostě ve chvíli, kdy se pohybujeme, tak není potřeba mít příliš mnoho teplého oblečení. Samozřejmě záleží na podmínkách, ale já celou dobu vystačil s termotrikem, termomikinou a lehoučkou a tenkou větrovkou. Krk jsem zabalil do šály a liboval jsem si, že se příliš nepotím, ani mi není zima. Paráda.
Taky jsem chtěl podotknout, že maskáče v kombinaci s návleky jsou naprosto dokonalá a stylová věc. Nesmí však nastat obleva nebo je nesmíte polít vodou. To by mohl být problém se sušením :-) Za ten risk to ale stojí ;-)
Seznam použitého oblečení (nikoliv toho, které jsme táhli na zádech - bych se hanbou propadl - to co je tady v zimě bohatě postačí - nesmíte ale riskovat pád do vody. A nesmí ani pršet. ;-)
Dan
Hlava
- 1 čepice (materiál Polartec Powerstretch - super i do silného větru - slouží již mnoho let)
- 1 šála
- 1 polokukla - jen přes pusu s windstopperem - ale použití je především do silného větru a ten tam moc nebyl.
Trup
- 1 termotriko Craft
- 2 termomikina
- - Polartec Wind Pro - na chůzi
- - Polartec Thermal Pro - na stání - velice teplá, je k ní ale nutná větrovka
- 1 větrovka Axon - materiál pertex - bomba - taková ta úplně miniaturní - na chůzi
- 1 nepropro bunda Millet - (nepromokne, prodyšná) - sranda je, že výhody těchto věcí lze skutečně docenit až v přírodě, a přitom je nosím především ve městě. Bundu jsem měl především v módu stání. Při pohybu byla ale též super. A ocenil bych ji i za pořádného větru a chumelení, hlavně díky skvělé kapuci. O bundách bych toho už asi dokázal napsat dost. Dám jim prostor v jiném článku.
Spodní půlka těla
- 1 Termotrencle - Climatex - paráda na pohyb
- 1 Bavlněné trencle - na spaní
- 1 podvlékačky Craft - osvědčená klasika
- 4 termoponožky do pohorek na zimu - na konci dne byly vždy mokré, a tak jsem je dal vymrznout. Jen jsem neměl odvahu si je ráno znovu nasadit (rozdíl oproti mikině a větrovce je v tom, že v nich musíte přežít vaření a balení a tam toho pohybu moc není). Já jsem tedy pro nové ponožky každý den (pokud akce netrvá víc jak týden).
- 1 ideálně tlusté, ale rozhodně volné ponožky na spaní. Nesmí být utáhnuté, aby nebránili prokrvení. Jinak je zima. Poznatek mého bráchy z letošní zimy je i to, že pokud máte nohy mírně nadzvednuté, tak se dostatečně neprokrví a budete je mít zmrzlé i ve spacáku.
- 1 návleky - Outdoordesign s membránou Event - měl jsem i bez membrány, než se rozpadly přezky. Tyhle jsou velice kvalitní a díky membráně se na nich nesráží vlhkost a tudíž nemáte ani mokré kalhoty.
- BOTY - tak to je na dlouhé povídání. Všechny boty nám časem nějak promokly a pak i zamrzly. Více v článku o botách. Podstatné je ale to, že tam byly Adamovy Prabos-Annapurny(cca 2700), moje Fitwell-Saient(3000) a Rosťovy Han Wag - Alaska(5500). Seřazeny podle ceny. Ve všech jsme to nakonec přežili. O botách ale ještě napíši článek, to stojí za to ;-)
Adamovo oblečení
- Ponožky klimatex, tlusté
- Podvlékačky moira
- Šusťáky obyčejné
- Trenky 100% bavlna
- Tričko moira (letní)
- Rolák klimatex
- Lehká mikina s gore-texem na chůzi
- Obyčejná mikina na zastavení
- Lehká bunda Skila s gore-texem
- Boty Prabos Annapurna
- Čepice lehká 100% bavlna
- Rukavice takové ty nejlehčí z bavlny
Žádné komentáře:
Okomentovat